11 технік швидкого засипання
Іноді ви все робите правильно, а сон не йде. Гаджети вимкнені, кава перед сном не пили, в догонялки з дітьми по квартирі не грали, робочі завдання залишили на роботі, вечеря була легким, матрац у вас зручний, друга половинка НЕ сопе і не розмовляє уві сні ... Ви відчуваєте втому, але заснути не виходить.
Підкажемо декілька простих технік, які здатні всього за 2-3 хвилини відправити вас в царство снів.
Початкове положення - горизонтальне. Обстановка спокійна, тиха. У кімнаті темно і комфортна для вас температура. Ковдрою краще сховатися відразу: уві сні буде не до нього.

Техніка «Венера Мілоська» / «Аполлон Бельведерський»

Уявіть, що ви повільно, безболісно і добровільно перетворюєтеся в камінь. Спочатку камініют ноги, потім руки. Все більше важким і абсолютно нерухомим стає тіло, потім шия і голова. Навіть якщо ви ще не заснули, залишайтеся в образі: ви статуя, а ті не рухаються і, до речі, ні про що не думають. Може, вони просто сплять?

Техніка «Тюлень в Домінікані»

Улаштуйтеся зручно на спині, розкиньте руки і ноги, розслабте лоб. Уявіть, що лежите на пляжі, і вас повільно засипають теплим золотим піском. Спочатку пісок насипають на праву руку, потім на ліву, ось уже права нога покрита піском, потім ліва. Дійшла черга живота і грудей. Пісок на тілі приємний, так що ви не заперечуєте.
Хто б там ні вирішив вас закопати, занадто сильно він не намагається: тяжкість піску не тисне на груди, дихати вам легко. Ви відчуваєте ласкаве сонце шкірою обличчя. Якщо дозволить фантазія - «включіть» солоний вітерець, який вас обдуває ... На добраніч!

Техніка «Бігають очі»

Щоб все вийшло, в кімнаті повинно бути багато предметів і деталей інтер'єру. Улаштуйтеся зручно, забезпечте собі максимальний огляд і почніть швидко перескакувати очима з одного предмета або деталі на інший, ніде не затримуючись довше секунди.
Через пару хвилин або настане сонливість, або закрутиться голова. Тому якщо ви не фанат гойдалок, каруселей, американських гірок і погано переносите перельоти - техніка може вам не підійти. Але разок все одно спробуйте.

Техніка «Раз-два-три-чотири-п'ять, я йду спати»

Засікайте 10 секунд і протягом цього інтервалу вважайте, скільки зробили вдихів і видихів. Вимкніть голову, зосередьтеся на рахунку. Можливо, доведеться зробити кілька підходів, але навряд чи більше п'яти-шести.

Техніка «Дихаю вухами»

Злегка розведіть руки і ноги. Приготуйтеся затримувати дихання на кожному вдиху на пару секунд. Візуалізують, як теплий, снодійний повітря проходить через тіло. Поїхали!
Вдих через праве вухо - видих через праву руку.
Вдих через праве вухо - видих через праву ногу.
Вдих через праве вухо - видих через ліву ногу.
Вдих через праве вухо - видих через ліву руку.
Вдих через праве вухо - видих через ліве вухо.
Складно? А ви придивіться уважніше! Вдихаючи «вухом», ви немов видихаєте по колу. Переходимо до протилежної сторони: вдих через ліве вухо - видих через ліву ногу ...
Якщо заплутаєтеся, не нервуйте, а видихайте чим доведеться. Головне, візуалізувати рух повітря і затримувати дихання. Спочатку вам може знадобитися 3-4 підходи, потім мозок втомиться від дивних експериментів і навчиться засинати до закінчення першого підходу. Так йому й треба.

Техніка «4-7-8, сон ласкаво просимо»

Вона використовується солдатами американського спецназу, щоб швидко розслаблятися і засипати в будь-яких, навіть екстремальних умовах.
Зосередьтеся на диханні приблизно 10 секунд. Потім дихайте під внутрішній рахунок: глибокий вдих на 4 рахунки, затримка дихання на 7 рахунків, протяжний видих на 8 рахунків - і так по колу, поки не заснете.

Техніка «Квадратне дихання»

Дихати під рахунок ви вже спробували, але можна спростити. Зробіть вдих на 4 рахунки, затримайте дихання на 4 рахунки, зробіть видих на 4 рахунки, затримайте дихання на 4 рахунки - і так продовжуйте рух по квадрату, поки не поринете в сон. Сподіваємося, що не квадратний.

Техніка «Важко в навчанні, легко уві сні»

Автор методу Суворов - але не знаменитий полководець, про який ви подумали, а розвідник Віктор Суворов, який згодом став письменником. В одній зі своїх книг він розповів про метод швидкого засипання, який допомагає його колегам-розвідникам.
Улаштуйтеся лежачи на спині. Руки нехай лежать уздовж тіла долонями вгору. Розслабтеся, закрийте очі і закотити їх вгору - до комфортної, що не болючою амплітуди. Тримайтеся скільки вийде. Далі як пощастить: метод працює не з усіма. Мабуть, не всім бути розвідниками.

Техніка «Неправильна веселка»

Ваше завдання - візуалізувати кольору. Послідовність може бути майже будь-який, головне - поспостерігати 6-7 квітів перш, ніж перейти до блакитного. Важливий нюанс: домовтеся з собою заздалегідь, що заснете саме під блакитний колір.
Отже, закриваєте очі, «включаєте» під ними, скажімо, жовтий колір і говорите собі «Я йду до жовтого кольору». Милуєтеся їм, поки не набридне: дайте собі кілька секунд - потім міняєте колір. Дійшовши до блакитного, затримайтеся на ньому, щоб мозок встиг згадати про вашу домовленість і про те, що під блакитним засипати «вже можна».

Метод «Серіал про мене»

І знову візуалізація, тільки на цей раз зрозуміла і для багатьох більш приємна. Влаштуйтеся зручніше, закрийте очі і почніть візуалізувати свій день з моменту пробудження. Дивіться серіал про себе улюблених, але немов крізь скло або з екрана телевізора. Якими б не були сюжетні повороти, намагайтеся утримуватися від оцінок і емоцій. Дивіться так, немов ви - персонаж, до долі якого ви байдужі. Просто Comedy Club через 10 хвилин, і треба скоротати час до його початку.

Метод «Білий шум - сонний розум»

Перш ніж метод запрацює, доведеться поекспериментувати. Білого шуму вистачає в кожному будинку: це може бути монотонне гудіння кондиціонера, холодильника або зволожувача повітря, звук працюючої пральної машини, бурчання комп'ютера або цокання необачно купленого старомодного будильника. Послухайте білий шум кожного і виберіть той, який буде дратувати вас менше за інших.
Розслабте м'язи і зосередьтеся на білому шумі. Вслухуйтеся в нюанси, забороняючи собі будь-які відволікаючі думки. Довго не протягнете - точно заснете.

Охрррапітельних вам снів!
Made on
Tilda